Drostra.czPro stavbu a důmOdrezovače, staré nátěry

Lakostan odstraňovač starých nátěrů 750g

Katalogový kód: ACE81

skladem (5)
159.20 Kč

6.13 EUR

131.63 Kč bez DPH
Čárový kód: 8594001571284

Výrobce/distributor:Lach-Ner, s.r.o.
Celá nabídka od výrobce

usnadňuje a zrychluje práce spojené s jinak pracným odstraňováním starých popraskaných nátěrů nanesených na rovných i značně členitých plochách, nejširší uplatnění má při renovaci dřevěného nábytku a dveří.
Jestliže tedy máte příležitost a chuť znovu oživit zašlou krásu dřevěné skříně, komody ,
lavice nebo truhly a ozdobit tak interiér vašeho domu či bytu, nabízíme vám dobrý tip jak takový nábytek šetrně zrenovovat ? zbavit starých nátěrů.
Lakostan má výhodu , je schopen odstranit staré nátěry i z velmi členitého povrchu bez poškození podkladu škrábáním, navíc je to přípravek bezrozpouštědlový a tedy při práci neunikají výpary a je nehořlavý.
Před použitím Lakostanu je nutné posoudit tyto okolnosti :
A ) Lakostan jako prostředek pro odstranění starého nátěru není vhodný pro jakýkoli nábytek, používejte jej pouze na ryze dřevěný nábytek, který není vykládaný (intarze) a nemá některou součást například z překližky, to platí i v případě dveří a podobně. Je-li nábytek malovaný, odstraníte Lakostanem i malbu.
B ) Lakostan nepůsobí na všechny druhy nátěrů stejně , nelze jím například odstranit nátěry chlorkaučukové, epoxidové, disperzní či vodou ředitelné a polyuretanové . Staré nitrocelulózové a syntetické nátěry se rozkládají pod Lakostanem během 4 ? 24 hodin, olejové nátěry a latexové barvy (dříve často používané na nábytku) nanesené na hladkém povrchu se dají odstranit již po 15 ?ti minutovém působení přípravku.
C ) Protože účinek Lakostanu je založen na chemické degradaci nátěru a ten je nutné oplachovat, je lépe samotné odstranění nátěru provést venku, kde je možné opláchnout ošetřované plochy vodou (není tedy příliš vhodný např. na rámy dveří a pod).
Lakostan se nanáší štětcem a rozetře se tak, aby na svislých plochách nestékal. podle síly a kvality starého nátěru se nechá působit 15 minut až několik hodin. U laků na karosériích až 12 hodin. Poté za použití například nožíku opatrně vyzkoušíme na části podkladu, zda lze lak lehce seškrábnout. Poté můžeme začít s oplachem. Při oplachování můžeme použít hadr nebo jemnější kartáč. V případě, že na podkladu zůstaly zbytky barvy, anebo je předmět opatřen mnoha vrstvami nátěrů, je nutné aplikaci Lakostanu opakovat.
Oplach je nutné provést dokonale, aby povrch byl zbaven veškerých zbytků Lakostanu a nátěru.Povrch je nutné ještě zneutralizovat. K tomu použijeme zředěný ocet v poměru 1 : 1 s vodou, necháme působit 5 ?10 minut a poté znovu důkladně opláchneme vodou.
Tím je povrch připraven ke konečné povrchové úpravě. K nátěru můžeme použít již jakýkoli typ laku dle doporučení jednotlivých výrobců.
+420 728 216 316
obchod@drostra.cz
© Drostra.cz, 2016